Інкубатор це прилад для виведення молодняка птиці. Спершу потрібно визначитись що повинен вміти інкубатор і що з переліченого я буду реалізувати у своєму проекті.
Основні функції:
- Підтримання заданого температурного режиму.
- Підтримка заданого режиму вологості.
- Забезпечення перевороту яєць в період інкубації, та вимкнення при переході інкубатора в режим виведення.
- Контроль температури на яйці.
- Забезпечення вентиляції внутрішнього об’єму.
- Відслідковування аварійних ситуацій.
- Відображення стану процесу інкубації, та можливість змінювати параметри інкубації.
Всі вищевказані пункти потрібні тільки для інкубаторів із високими параметрами виходу здорового молодняка. Досить часто побутові інкубатори будуються із відсутністю, або частковою реалізацією деяких функцій. Спробую описати функції з оглядом на важливість, або вплив на кінцевий результат.
Температурний режим: це основна функція інкубатора. Підтримка заданого температурного режиму – це основна умова роботи інкубатора. Професійні інкубатори забезпечують не тільки високу точність підтримки заданої температури, але ще й підтримують автоматичну зміну температури в залежності від періоду розвитку зародка (поділ процесу інкубації на декілька періодів). Однією із основних проблем при розробці інкубатора є рівномірність температури у всьому об’ємі інкубатора.
Режим вологості: дана функція необхідна для повноцінної роботи інкубатора, але точність підтримування вологості, особливо для інкубації сухопутної птиці, не така важлива. Це дозволяє в багатьох випадках, при побудові побутових інкубаторів обійтися простими ручними методами регулювання вологості без застосування приладів вимірювання вологості. Це звичайно впливає на процент виведення, і здоров’я молодняка, але зважаючи на спрощення побудови інкубатора в більшості побутових інкубаторів йдуть на такі втрати заради спрощення конструкції а це в свою чергу спрощує експлуатацію інкубатора.
Переворот яєць: тут насправді є два варіанти – ручне перевертання, та автоматичне. Незважаючи на простоту цієї функції – вона вкрай необхідна якщо звичайно вас цікавить вивід більше 10%.
Контроль температури на яйці: контроль цієї температури дозволяє отримати здоровий молодняк із досить високим процентом виходу, але в побутових інкубаторах контроль даного параметру як правило ігнорується.
Забезпечення вентиляції внутрішнього об’єму: забезпечення свіжого повітря в об’ємі інкубатора це важлива функція особливо в інкубаторах із малим внутрішнім об’ємом. Часто початківці в інкубаторній справі отримують хороші результати при перших спробах на дешевих інкубаторах тільки через постійне підглядання за процесом. Пізніше цікавість втихає, кришку інкубатора відкривають не так часто і подальші інкубації дають значне погіршення виходу і виникнення питання “Що сталось? Чому так багато задохликів?”.
Відслідковування аварійних ситуацій: Це дуже важлива функція, адже вихід з ладу інкубатора приведе не тільки до втрати закладки, але й до пожежі. Тому як правило інкубатори проектують із врахування мінімально-необхідних функцій захисту. Але є унікальні екземпляри не тільки із піднебесної, тому вкрай не рекомендується залишати на довго інкубатор без нагляду.
Відображення стану процесу інкубації, та можливість змінювати параметри інкубації: для побутових інкубаторів, особливо початкового рівня, як правило є можливість виставити грубо температуру (точно тільки із додатковим термометром). Це погіршує комфорт користування інкубатором, але зменшує його вартість.
Читач може подумати що повністю автоматичний інкубатор, який чітко а головне автоматично підтримує вологість легше експлуатувати – але це не так. Складний інкубатор – вимагає більшої кваліфікації від споживача, адже ймовірність поломки, або виникнення нештатної ситуації в такому інкубаторі поставить в глухий кут звичайного користувача, а побудувати інкубатор який буде максимально простим в експлуатації і при цьому мати властивості професійних, високоефективних моделей – це дуже не проста задача вирішення якої зробить інкубатор досить дорогим задоволенням.
Я працюватиму над виготовленням повністю автоматичного інкубатор. Для мене важливо пройти як можна більше етапів розробки інкубатора на шляху до повністю автоматичного інкубатора в якому по можливості зробити максимальний вихід молодняка. Основний тягар експлуатації інкубатора ляже на мого батька. Отож побачимо…
Джерела інформації:
- Youtube канал “MiniFermer Птицеводство и фермерство“
Виникло питання підтримки різних сертифікатів для різних доменів. І як виявилось – це можливо. Отож далі приклати конфігурації: Postfix Після запускаємо $ postmap -F hash:/etc/postfix/vmail_ssl.map . . .
Магнітний підсилювач – це як забута технологія колись дуже розвинутої цивілізації. Може виникнути питання – “Якого рожена я це дістав і стряхую столітний пил”. Як . . .