Помножувач напруги – схема випрямляча особливого типу, амплітуда напруга на виході якої теоретично ціле число разів вище, ніж на вході. Тобто, за допомогою подвійника напруги можна отримати 200 вольт постійного струму зі 100 вольт змінного струму джерела, а за допомогою помножувача на вісім – 800 вольт постійного. Це якщо не зважати на падіння напруги на діодах (0,7 вольт на кожному).
У практиці на схемах будь-яке навантаження буде трохи зменшеним від отриманих розрахунків. Помножувач містить у собі конденсатори та діоди. Навантажувальна здатність помножувача пропорційна частоті, величині ємності конденсаторів, що входять до його складу, і назад пропорційна кількості ланок.
- Подвоювач напруги Латура-Делона-Гренашера

2. Несиметричний помножувач напруги (Кокрофта-Уолтона)

Примітка: універсальність.
Генератори Кокрофта-Уолтона застосовуються в багатьох областях техніки, зокрема, в лазерних системах, в джерелах високої напруги, в системах рентгенівського випромінювання, підсвічуванні рідкокристалічних екранів, лампах хвилі, що біжить, іонних насосах, електростатичних системах, іонізаторах повітря, прискорювачах частинок, копіювальних апаратів. осцилографах, телевізорах та в багатьох інших пристроях, де необхідна одночасно висока напруга та постійний струм.
3. Потроювач, 1-й варіант. Відмінна навантажувальна здатність.

4. Потроювач, 2-й варіант. Відмінна навантажувальна здатність.

5. Потроювач, 3-й варіант. Відмінна навантажувальна здатність.

6. Помножувач на 4, 1-й варіант. Симетрична схема , чудова навантажувальна здатність.

7. Помножувач на 4, 2-й варіант. Симетрична схема, хороша навантажувальна здатність.

8. Помножувач на 4, 3-й варіант. Симетрична схема, хороша навантажувальна здатність, дві полярності відносно загальної точки.

9. Помножувач на 5. Відмінна навантажувальна здатність.

10. Помножувач на 6, варіант перший. Відмінна навантажувальна здатність.

11. Помножувач на 6, варіант 2. Симетрична схема, відмінна навантажувальна здатність, дві полярності відносно загальної точки.

12. Помножувач на 8, перша схема підключення. Симетрична схема, відмінна навантажувальна здатність.

13. Помножувач на 8, друга схема включення. Симетрична схема, відмінна нагрузочна здатність, дві полярності відносно загальної точки.

14. Помножувач напруги Шенкеля – Вілларда. Чудова навантажувальна здатність, ступінчате збільшення напруги на кожній ланці.

15. Помножувач зі ступінчастою навантажувальною здатністю. Нагрузочна характеристика має дві області – область низької потужності – в діапазоні вихідних напруг від 2U до U і область підвищеної потужності – при вихідній напрузі нижче U.

16. Випрямляч з воль-добавкою. Наявність додаткового малопотужного виходу с подвоєнням напруги.

17. Помножувач на діодних мостах. Хороша навантажувальна здатність. Одна з класичних схем помноження напруги яка використовується у високовольтних джерелах для живлення у фізичних експериментів. На малюнку схема подвоєння, але число каскадів може бути легко збільшено.

AD584 містить прецизійний джерело опорної напруги в забороненій зоні, операційний підсилювач і мережу резисторів з лазерною корекцією навколо операційного підсилювача. За замовчуванням ці резистори забезпечують . . .
Магнітний підсилювач – це як забута технологія колись дуже розвинутої цивілізації. Може виникнути питання – “Якого рожена я це дістав і стряхую столітний пил”. Як . . .